Powieści finalistki i laureata nagrody NIKE podczas spotkania DKK BP Ursus
Pierwsze spotkanie DKK po wakacjach odbyło się 5 września. Nadchodzącą jesień przywitaliśmy polską prozą, nagradzaną i docenioną na festiwalach literackich w Polsce i za granicą. Jak się okazało – jednak troszkę rozczarowała ona naszych klubowiczów.

„Wiele demonów” Jerzego Pilcha to powieść napisana po pięcioletniej przerwie w twórczości pisarza. Wydana w 2013 roku książka opowiada o mieszkańcach Sigły na Śląsku Cieszyńskim w latach pięćdziesiątych. Opis dość nudnego życia luteran z Sigły nie przypadł do gustu czytelnikom, a serwowane przez autora intrygi miejscowych nie wciągnęły. Tym chętniej klubowicze sięgnęli po następną książkę obiecującej pisarki Wioletty Grzegorzewskiej.

„Guguły” to powieść niewielka objętościowo, a czyta się ją lekko i szybko, najlepiej w pociągu. Historia dzieciństwa spędzonego na wsi nie wymaga wiele uwagi od czytelnika, za to przykuwa poetyckimi impresjami sielskiego krajobrazu. Wioletta Grzegorzewska była finalistką nagrody NIKE w 2015 roku, a dwa lata później została nominowana do nagrody Man Booker International Prize. Ostatnio ukazała się jej nowa książka „Stancje” nakładem wydawnictwa W.A.B., stanowiąca kontynuację wątków autobiograficznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć