Inauguracja lekcji bibliotecznych w roku szkolnym 2018/2019 w Bibliotece Skorosze.
12 września Biblioteka Skorosze gościła pierwszy raz w tym roku szkolnym na lekcji bibliotecznej dwie klasy „O” ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Podczas zajęć pożegnaliśmy wakacje, tworząc pracę plastyczną nawiązującą do pór roku. Uczniowie wykonali przepiękne opaski na głowy z własnoręcznie pomalowanymi kwiatami. Po wyczerpującej pracy przyszła pora na przyjemności w postaci kina bibliotecznego, w którym obejrzeliśmy film „Dora”. Film wzbudził wiele emocji, ponieważ dzieci mogły czynnie uczestniczyć w zadaniach prezentowanych przez główną bohaterkę. Wykorzystując przeznaczony na zajęcia czas, uczniowie mieli przyjemność zwiedzić całą Bibliotekę i zapoznać się z naszymi zbiorami. Po wycieczce przyszedł czas na zabawy muzyczne. Dzieci wesoło bawiły się kolorową chustą. Nadchodzącą już niebawem jesień przywitaliśmy przy akompaniamencie instrumentów piosenką „Pac gruszka”. Na zakończenie nasi mili goście zaśpiewali piosenkę o słoneczku i otrzymali słonecznikowy order.

Wyjątkowo miłym dla pań prowadzących spotkanie akcentem były słowa pięcioletniej dziewczynki: „Było nam tu bardzo przyjemnie, dziękujemy”.

Zapraszamy do galerii zdjęć