Staruszek burzy stereotypy - DKK Niedźwiadek
We wtorek, 25 września uczestnicy DKK spotkali się w filii na Niedźwiadku, aby porozmawiać o książce „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” Jonasa Jonassona.

Fabuła tej powieści jest skromna. Oto stuletni Allan Karlsson postanawia uciec z domu starców, który nie oferuje mu nic ponad nieludzkie procedury, monotonną dietę i nudne codzienne rutyny. Za kilka godzin miał świętować swoje setne urodziny, a, jak stwierdził, nie chce się czuć jak okaz w zoo. Ucieka jak stoi - w kapciach i z kilkoma setkami koron w kieszeni. Na dworcu autobusowym kupuje na chybił trafił bilet, nie wnikając, dokąd zaprowadzi go ta ucieczka. Przez przypadek ukradnie walizkę z pięćdziesięcioma milionami koron, która z jednej strony ułatwi mu dalszą podróż, z drugiej ściągnie mu na kark grupę przestępczą i przysporzy całą serię perypetii, dzięki którym przejedzie kawał Szwecji, uciekając przed szefem gangu, ale też przed prokuraturą i policją, która rusza na poszukiwanie staruszka.

Opowieść o burzącym wszelkie stereotypy starszym panu kipi komizmem zarówno słownym jak i sytuacyjnym, zapewniając wspaniały ubaw. Książka wprawiła wszystkich uczestników spotkania w dobry nastrój, wywołała salwy śmiechu, każdy życzył sobie stu lat w dobrym zdrowiu, a jak jeszcze do tego dodać pięćdziesiąt milionów, to czemu nie.

Zapraszamy do galerii zdjęć