Jubileuszowe 100. spotkanie DKK w Bibliotece Niedźwiadek
W sobotę, 6 października działający przy Bibliotece Niedźwiadek DKK świętował 100. spotkanie. Jubileusz obchodziliśmy w gronie klubowiczów z Niedźwiadka oraz innych filii Ursusa, Dyrektora Biblioteki - Agnieszki Proszowskiej, Zastępcy Dyrektora - Lidii Romanowskiej, Mazowieckiego Koordynatora DKK - Agnieszki Kursy.

Należy wspomnieć, iż Ursus jako jedyna dzielnica Warszawy prowadzi Dyskusyjne Kluby Książki we wszystkich swoich filiach. Książki nie tylko poszerzają horyzonty oraz zaspokajają potrzeby intelektualne i duchowe, ale też pozwalają na integrację ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielających zamiłowanie do czytania i dyskutowania o literaturze. Dużą rolę odgrywają koordynatorzy klubów, od ich pasji, zaangażowania i postawy zależy przecież tak wiele. Dyrekcja Biblioteki podziękowała pani Ewie Furmanik i pani Agnieszce Kursie, za działania na rzecz rozwoju promocji czytelnictwa w dzielnicy Ursus.
Uroczystość uświetnił koncert pt. „Do życia trzeba frontem” w wykonaniu Antoniego Murackiego, warszawskiego barda, pieśniarza, poety i tłumacza twórczości Jaromira Nohavicy.
Jak przystało na jubileuszowe spotkanie, był tort i wspomnienia z 7 lat działalności utrwalone na fotografiach. Dyskusyjne Kluby Książki działające przy bibliotekach to dowód, że z czytelnictwem w Polsce nie jest tak źle, nie tylko czytamy, ale dzielimy się własnymi przemyśleniami. Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku, najważniejsza jest pasja czytania.

Zapraszamy do galerii zdjęć