Jesienna lekcja biblioteczna w filii Skorosze

Przedszkole Mikołajek, korzystając z okazji jakie oferują biblioteki, a więc tematyczne lekcje biblioteczne, przybyło na kolejne spotkanie do filii Skorosze. Dzieci przyniosły ze sobą wolnego słuchacza, którym okazał się Miś - ich wierny przyjaciel.

Tym razem tematem lekcji była najbardziej kolorowa pora roku - jesień. Odnajdujemy w niej ciszę, zadumę, powiew wiatru. Bardzo często pada deszcz, a po chwili świeci piękne jesienne słońce. Nie byłoby jesieni bez kolorowych opadających liści.

Pani bibliotekarka zrobiła tematyczną wystawkę z książek dostępnych w katalogu biblioteki, którą dzieci z zainteresowaniem oglądały. Maluchy mogły dużo się dowiedzieć o zmianach zachodzących w przyrodzie. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o darach jesieni i pokazała zebrane przez siebie tegoroczne plony. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały wierszy mówiących o tej pięknej i kolorowej porze roku. Dużą frajdę sprawiły dzieciom zagadki dotyczące jesieni. Bezbłędnie rozpoznawane też były liście z poszczególnych drzew.

Dzieci bawiły się również kolorową chustą, która tym razem służyła nam jako dywan z liści.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – jesienne jeże.

Zapraszamy do galerii zdjęć