"Dla tych, którzy czują" - spotkanie autorskie z Robertem Baranowskim
W środę, 31 października 2018, odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Wykaz słów wymyślonych". Naszym gościem był poeta - Robert Baranowski.

Robert Baranowski zadebiutował w 2003 roku na łamach "Literackiej Polski" zbiorem "złotych myśli. Dopiero rok później (2004) również w "Literackiej Polsce" ukazały się jego wiersze, a w "Nad Wyraz" został opublikowany tekst piosenki.

Autor kilku tomików: "Fragmentu poezji" z 2002 roku, "Fragmenty poezji" (2008),„www.kobieta.pl” (2012), "Z perspektywy płomienia..." (2014). Wiersze Roberta Baranowskiego pojawiły się w kilku antologiach, m.in. Grupy Poetyckiej "Ogród Poetów". Uczestniczył w wielu konkursów poetyckich, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Władysława Jana Grabskiego i Zofii Kossak-Szatkowskiej (2018).

To w debiutanckim tomiku "Fragmenty poezji" pojawiła się dedykacja "dla tych, którzy czują". Najważniejsze według poety to bliski kontakt twórcy i odbiorcy, bezpośrednia interakcja podczas spotkań autorskich. Tego też doświadczyliśmy podczas środowego spotkania. Autor sam odczytał kilkanaście swoich wierszy - od pełnych zadumy nad ludzkim losem po miłosne liryki. Niespodzianką była oprawa muzyczna w wykonaniu Marcina Wojtasia.

Spotkanie poprowadzili: Janina Wielogurska – prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich – Oddział w Żyrardowie oraz Kamil Dąbrowski – bibliotekarz BP Ursus, koordynator cyklu "Wykaz słów wymyślonych".

Zapraszamy do galerii zdjęć