Wieczór autorski z Sylwią Winnik
We wtorek 13 listopada b.r. odbyło się w Bibliotece Niedźwiadek spotkanie z Sylwią Winnik autorką książki „Dziewczęta z Auschwitz”, wybraną przez czytelników magazynu Fanbook Książkowym Blogerem Roku.

Na spotkanie przybyli uczestnicy DKK, młodzież z pobliskich szkół i zaprzyjaźnieni czytelnicy biblioteki. Autorka przybliżyła wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. „Stały się symbolem i głosem ocalałych, ale również tych wszystkich kobiet, które ginąc tragiczną śmiercią w obozie zagłady, same nigdy nie miały możliwości opowiedzieć okrutnej historii”. Jak wspomniała Sylwia Winnik ważną rolę w obozowym życiu odegrała Krystyna Żywulska – obozowa więźniarka, poetka żydowskiego pochodzenia, której to wiersze ukazywały prawdę o obozie i pomogły dziewczętom przetrwać psychicznie to piekło.

Długie, bo prawie dwugodzinne spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze, co było niewątpliwie zasługą samej autorki, która wzbudziła duże zainteresowanie i szybko zjednała sobie publiczność. Na zakończenie można było zakupić książkę, otrzymać dedykację wraz z autografem autorki, a także zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć