Sto lat w Ursusie
Kto mieszkał w Ursusie przed stu laty?
Jakie są najstarsze zabytki Ursusa?
Jak powstały Zakłady Mechaniczne Ursus? Czy Czerwona Droga była czerwona?
Co działo się w Ursusie w czerwcu 1976?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czytelnicy Biblioteki Gołąbki mogli usłyszeć podczas spotkania autorskiego z panem Jerzym Domżalskim, które odbyło się 19 listopada br.
Prelegent to wieloletni mieszkaniec naszej dzielnicy, autor wielu książek historycznych, między innymi: „Dzieje Ursusa w zarysie”, „W Ursusie i jego okolicy” , „Gdy chcieliśmy być wolni” , „Niezwykły Ursus”, „Czerwiec 1976 w Ursusie” , „Wiek XX w Ursusie”.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem śledzili losy dzielnicy, chętnie uzupełniając je swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami. Naszych czytelników najbardziej interesowała historia powstania miasta-ogrodu i działającego od 1932 r. Stowarzyszenia Miłośników Osiedla Gołąbek. Wieczór autorski wpisał się w obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, poruszył serca i wzmocnił dumę mieszkańców naszej małej Ojczyzny. Na koniec uczestnicy otrzymali najnowszą książkę autora ufundowaną przez Urząd Gminy Ursus.
Bardzo dziękujemy panu Jerzemu Domżalskiemu za mile spędzony czas i życzymy, aby nadal odkrywał i spisywał nieznane dotąd losy naszej dzielnicy i jej mieszkańców.

Zapraszamy do galerii zdjęć