Spotkanie z Agnieszką Lewandowską - Kąkol w ramach Klubu DKK Biblioteki Skorosze
Agnieszka Lewandowska - Kąkol jest muzykologiem oraz dziennikarką. Przez piętnaście lat pracowała w redakcji muzycznej Polskiego Radia. Potem współpracowała m.in. z pismami: "Tygodnik Kulturalny", "Poradnik Muzyczny", "Twoja Muza", "Przegląd Powszechny". Obecnie pisze teksty o muzyce artystycznej, jej twórcach i wykonawcach oraz reportaże i opowiadania o tematyce współczesnej, a także historycznej.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lewandowską – Kąkol dotyczyło całego jej dorobku ze szczególnym uwzględnieniem książek: ''Niezłomna'', „Dziewczyny od Andersa”, „Siostry”, ”Arystokracja”, oraz ''Na skraju piekła - opowieści i reportaże z Kresów'', które zostały napisane na podstawie autentycznych relacji świadków wydarzeń. Opisywane historie dotyczą zarówno okresu II Wojny Światowej oraz lat powojennych, bowiem dla wielu Kresowiaków wojenna zawierucha trwała znacznie dłużej aniżeli do 1945 roku.
„Przez całe lata nie wolno było o nich mówić, również teraz nie dla wszystkich są bohaterami „wygodnymi”- podkreśliła autorka. Symbolem gehenny Polaków wypędzonych przez bolszewików z ich domów i małych ojczyzn na Kresach jest pociąg. Długi, upiorny, ciągnący się niemal w nieskończoność. Wiozący ich bydlęcymi wagonami do piekła – w syberyjską tajgę i stepy Kazachstanu. Dla większości była to podróż bez powrotu.”
Autorka pokrótce omawiała wszystkie książki swojego autorstwa. Zgromadzona publiczność zadawała dużo pytań, na które autorka szczegółowo udzielała odpowiedzi.

Zapraszamy do galerii zdjęć