„Jaka piękna iluzja. Magdalena Tulli w rozmowie z Justyną Dąbrowską”
Ostatnie w tym roku, przedświąteczne spotkanie DKK w Czytelni nr XIX odbyło się w kameralnym gronie nie tylko stałych uczestników. Rozmowa pomiędzy dwiema paniami, których twórczość była wszystkim dobrze znana, przyciągnęła również nowe osoby.

Jak się okazało, obie rozmówczynie łączyła psychologia. Justyna Dąbrowska jest znaną psychoterapeutką, autorką wielu wywiadów. Magdalena Tulli zrobiła doktorat z biologii i ukończyła psychologię, jednak nigdy nie zdecydowała się na pracę w zawodzie terapeutki.
Autorka „Szumu” i „Włoskich szpilek” jest jedną z najważniejszych polskich pisarek. Była wielokrotnie finalistką Nagrody Nike, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Magdalena Tulli była gościem Dyskusyjnego Klubu Książki w maju 2016 roku. Jej powieść „Szum” była tematem dyskusji podczas jednego ze spotkań klubowiczów.
Justyna Dąbrowska również opublikowała kilka książek, m. in. „Spojrzenie wstecz. Rozmowy” oraz „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami”, która była omawiana podczas październikowego spotkania klubu w 2017 roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć