Pan Kuleczka bohaterem spotkania w Filii „Gołąbki”
W środę, 3 kwietnia 2019 roku w Filii „Gołąbki” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem

Wojciech Widłak to pisarz tworzący książki dla dzieci, a także wieloletni redaktor miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował, jako autor opowiadań dla dzieci.
Ma w dorobku około trzydziestu książek.
Za swoją twórczość otrzymał m.in. nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody literackiej Zielona Gąska oraz nagrodę PEGAZIKA 2016 w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży”.
Na podstawie jego opowiadań powstał m.in. spektakl "Pan Kuleczka" w eksperymentalnym teatrze dla dzieci "Szklana Kula, Zielone Słońce", a także w Teatrze Animacji w Poznaniu.
Podczas rozmowy z dziećmi autor opowiedział o tym jak został pisarzem, a także jak poznał Pana Kuleczkę, który był bohaterem naszego spotkania. Tytułowy Pan Kuleczka i jego sympatyczne zwierzaki zaprezentowali się nam w opowiadaniu „Rower”, które przeczytał nam sam autor. Wybrani uczestnicy mogli bliżej poznać psa Pypcia, kaczkę Katastrofę i muchę Bzyk-Bzyk dzięki pacynkom, które przyjechały w starej walizce naszego gościa.
Na koniec spotkania Pan Wojciech przedstawił swoją najnowszą książkę „Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”, a także rozdał mnóstwo autografów. Dziękujemy autorowi za udane spotkanie i życzymy ciekawych pomysłów na kolejne książki.

Zapraszamy do galerii zdjęć