Warsztaty „Supełek” w Bibliotece Niedźwiadek
14.06.2019 zakończyliśmy rok pracy na warsztatach supełkowych w Bibliotece Niedźwiadek. Zajęcia odbywały się co tydzień, w każdy piątek, przez cały rok szkolny.

Celem naszych zajęć była nauka szydełkowania oraz robótek na drutach dla początkujących i zaawansowanych. Nasza siedmioosobowa grupa składała się z osób, które już po mistrzowsku władały drutem i szydełkiem jak również z takich, które zaczynały od podstaw. Uczestniczki zajęć dostrzegały masę korzyści i zalet związanych z możliwością wspólnego dziergania. Dzięki miłej atmosferze panującej na warsztatach oraz umiejętności wzajemnego wspierania się powstawały coraz piękniejsze dzieła. Początkowo były to szaliki, serwetki, czapki, później chusty, koszyczki, serwety.
Zajęcia były dla każdej z osób źródłem twórczej inspiracji. Wnosiły sporą dawkę pozytywnej energii, budowały koleżeńskie relacje w grupie.
Dzierganie jest lekiem na bolące nadgarstki, które sprzyja odprężeniu po dniu spędzonym przy komputerze. Druty są również świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji uwagi, dają wytchnienie po pracy, jednoczą ludzi i działają relaksująco.
Serdecznie dziękujemy obecnej grupie za wspólne spędzenie tego roku z nami w bibliotece Niedźwiadek.

Zapraszamy do galerii zdjęć