Klub Małego czytelnika „Wesołe Niedźwiadki”
Dnia 13.06.2019 dobiegły końca zajęcia z grupą maluchów w Bibliotece Niedźwiadek. Celem tego rodzaju zajęć było stymulowanie rozwoju psychoruchowego dziecka i rozwijanie jego umiejętności przebywania w grupie rówieśniczej. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku żłobkowym do przedszkolnego włącznie, wraz z opiekunami.

Naszym wspólnym zadaniem było przygotowanie dzieci do bezstresowego startu przedszkolnego. Zajęcia sprzyjały wykształceniu pozytywnych interakcji z grupą rówieśników i dorosłymi. Uwrażliwiały ich na płacz drugiego dziecka.
Poprzez zabawy tematyczne i czytanie prostych opowiadań zwracaliśmy uwagę na kształtowanie rozumienia i zapamiętywania u dziecka. Zadbaliśmy również o ich umuzykalnienie poprzez wspólnie śpiewanie, tańczenie i granie na instrumentach. Dzieci często akompaniowały z opiekunami proste układy rytmiczne do wspólnie śpiewanych piosenek. Poprzez zabawy rytmiczno- ruchowe wzmacniana była naturalna muzykalność dzieci, wyrabiane było poczucie rytmu i odpowiednie reakcje na muzyczne sygnały.
Dużą atrakcją i ulubioną rozrywką dzieci były zabawy z chustą Klanza.
„Wesołe Niedźwiadki” to klubik dziecięcy, który w swoim założeniu sprzyja rozwojowi zainteresowań dzieci literaturą, kształtuje pozytywne postawy wobec książek. Zachęca również rodziców do systematycznego czytania swoim pociechom.
Dziękujemy tegorocznej grupie za wspólnie spędzony z nami rok pracy i zabawy.