Otwarcie wystawy „30-lecie pontyfikatu Jana Pawła II”
W środę 08.10.2008 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 116 otwarta została wystawa multimedialna poświęcona 30-tej rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Na otwarcie wystawy przybyli liczni goście: m.in. Burmistrz Dzielnicy Ursus p. Bogdan Olesiński, burmistrz Wiesław Krzemień, przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych p. W. Kopcińska, radna p. J. Jerzyńska, przedstawiciele Koła Kombatantów w Ursusie, młodzież z Zespołu Szkół nr 42 pod opieką księdza Rafała i wychowawców oraz liczna grupa naszych stałych czytelników.

O godzinie 11.00 Dyrektor Biblioteki przywitał przybyłych i oprowadził ich po wystawie, omawiając poszczególne jej elementy. Natomiast Burmistrz Bogdan Olesiński i ksiądz Rafał dokonali uroczystego otwarcia wystawy. Każdy z przybyłych gości podzielił się wspomnieniami i przeżyciami związanymi osobą Jana Pawła II, jego wyborem, pielgrzymkami do kraju, audiencjami oraz śmiercią i uroczystościami pogrzebowymi. W trakcie uroczystości włączono film dokumentalny „Niech zstąpi duch Twój…”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Podczas projekcji filmu goście zostali poczęstowani papieskimi kremówkami.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 24.10.2008 r. w holu Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 116 przy ul. Plutonu Torpedy 47 w godzinach 10.00-19.30.W ramach wystawy multimedialnej, od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-19.00, wyświetlane są filmy dokumentalne i fabularne poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy

Do pobrania: