Występ „Muzycznej Torpedy” nagrodzony na międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej 2011
Dnia 6 czerwca 2011 roku w Arsusie odbyło się przesłuchanie solistów oraz zespołów, które przybyły, by wziąć udział w międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej.

Bibliotekę Publiczną w Ursusie reprezentował zespół wokalny „Muzyczna Torpeda” oraz zaprzyjaźnione z Biblioteką czytelniczki – nastoletnie siostry Aleksandra i Joanna Gromko, śpiewające w duecie. Obydwa zespoły przygotowywała do występu Alicja Zaworska – instruktor muzyczny biblioteki.

W skład 7-osobowego zespołu bibliotecznego wchodzą następujące dzieci: rodzeństwo Marta i Mateusz Kazimierczakowie, bracia Jakub i Szymon Kupczakowie, Weronika Nowakowska, Natalia Zawadzka i Justyna Kałęcka. Dzieciaki te, czyli nasza „Muzyczna Torpeda”, zaśpiewały w młodszej kategorii wiekowej – klas I-III – i wywalczyły sobie II-gie miejsce w tym konkursie. Siostry Gromko, śpiewające w starszej kategorii wiekowej klas IV-VI, nie okazały się gorsze. Muzykalne, ambitne, obdarzone dobrym słuchem i ładnym głosem Ola i Asia również wywalczyły II-gie miejsce.

Ponieważ w finale Konkursu Piosenki Angielskiej śpiewali tylko najlepsi – czyli zdobywcy I i II miejsc – zostaliśmy zaproszeni do Arsusa na uroczyste zakończenie połączone z prezentacją laureatów. Miało ono miejsce dnia 10 czerwca . Mieliśmy wówczas okazję jeszcze raz zaśpiewać swoją popisową piosenkę „You’ll never walk alone” – hymn Liverpool Football Club Anthem, a siostry Gromko utwór pod tytułem „Daylight” zespołu No Angels. Z radością i satysfakcją odebraliśmy dyplomy i nagrody, które nam wręczono, jak również słodki upominek.

Zapraszamy do galerii zdjęć