Nagroda im. Kierbedziów dla Biblioteki Publicznej w Ursusie
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus otrzymała Nagrodę im. Kierbedziów w kategorii „Praca z młodym czytelnikiem”.

Dyplom odebrał, specjalnie zaproszony na tę uroczystość, burmistrz dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień wraz z kierowniczkami placówek BP Ursus - Barbarą Haponiuk, Izabelą Marczak i Gracjaną Kobylińską i dyrektorem Piotrem Jankowskim.

W uzasadnieniu nagrody podkreślono niezwykle bogatą ofertę edukacyjno-kulturalna Biblioteki Publicznej w Ursusie skierowaną do dzieci i młodzieży która obejmuje kluby malucha, zajęcia literacko-teatralne, koło wolontariatu czy organizację konkursu „Słoneczna Zakładka”.

Nagrodę wręczał dr Michał Strąk - dyrektor Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy, najstarszej biblioteki publicznej ufundowanej miedzy innymi przez małżeństwa Kierbedziów w 1907 roku.

Nagrody im. Kierbedziów przyznawane są co roku przez specjalne kolegium Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy na Koszykowej w następujących kategoriach: „Praca z młodym czytelnikiem”, „Innowacyjne formy pracy z czytelnikiem dziecięcym", „Pielęgnowanie tożsamości regionalnej", „Działalność na rzecz społeczności lokalnej", „Działalność na rzecz bibliotek publicznych w powiecie", „Internetowy wizerunek biblioteki publicznej".

Zapraszamy do galerii zdjęć