• Informacje

  Edukacja jest niezwykle istotnym elementem każdej poprawnie funkcjonującej społeczności. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy dokłada wszelkich starań, by rozwijać możliwości i poszerzać horyzonty w jak najszerszym zakresie. W ramach Wszechnicy organizowane są zarówno cykliczne spotkania dla edukatorów oraz bibliotekarzy jak i spotkania o charakterze popularno-naukowym dla mieszkańców Ursusa, przedstawiające zarówno nowoczesne osiągnięcia techniki, historię kultury i literatury a także wiele innych interesujących zjawisk nauki.

 • Relacje

  WSZECHNICA - Spotkanie bibliotekarzy w Czytelni Naukowej Nr XIX
  2010-03-24

  W środę, 24 marca 2010 roku odbyło się spotkanie w ramach WSZECHNICY w którym wzięli udział bibliotekarze i edukatorzy szkół podstawowych i gimnazjów z Warszawy i województwa mazowieckiego.

  więcej...
  Czytać, nie czytać, czyli o lekturach nastolatków
  2009-11-26

  Listopadowe spotkanie w Bibliotece Publicznej w Ursusie ( 18.11.) w ramach zajęć Wszechnicy dla Edukatorów poświęcone było problematyce czytelnictwa, zwłaszcza nastolatków. Temat ten został zasygnalizowany przez samych nauczycieli bibliotekarzy jako potrzebny w realizacji potrzeb czytelniczych tej specyficznej grupy odbiorców biblioteki. Na spotkanie zaproszono znanych specjalistów w zakresie czytelnictwa : dr Zofię Zasacką z Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej oraz dr. Michała Zająca z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW.

  więcej...
  Warsztaty międzykulturowe „Techniki prowadzenia zajęć w edukacji międzykulturowej”
  2009-09-23

  Edukacja międzykulturowa jest młodą dziedziną nauki, pochodną procesu integracji europejskiej i globalizacji, zwiększonej mobilności przedstawicieli różnych narodów i konieczności zrozumienia rozmaitego rodzaju zróżnicowań, pojawiających się w naszym społeczeństwie.

  więcej... Więcej relacji