• Działalność
  Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

  DKK powstały z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Ursus, reprezentujących niezwykle aktywne środowisko miłośników literatury, liczące ponad 17 000 osób należących do Biblioteki Publicznej w Ursusie.

  DKK działają pod patronatem Instytutu Książki, który stworzył wielką sieć Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Polsce. Działalność DKK przy Bibliotece w Ursusie wpisuje się w narodowy program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki.

  W ciagu ostatnich trzech lat powstały aż cztery kluby – w Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze, Bibliotece Gołąbki i w samej Bibliotce Publicznej w Ursusie.

  Spotkania DKK w Bibliotece Niedźwiadek odbywają się raz w miesiącu we wtorki i w środy.
  Podczas spotkań omawiane są ciekawe nowości książkowe, lektury warte poznania (np: „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stiega Larssona, „Niedziela, która zdarzyła się w środę” Mariusza Szczygła, „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Mario Vargasa Llosy).Lista kolejnych książek będzie systematycznie powiększana i coraz bardziej różnorodna.

  DKK to także możliwość bezpośredniego kontaktu z autorami książek. Do tej pory zostały zorganizowane spotkania z pisarzami: Jackiem Głuskim (książka „Romeo z hotelu Catinat”), Piotrem Siwanowiczem (książka „Trzy razy miłość” wydanej przez BP Ursus) oraz z autorami książki „Harcerstwo w warszawskim Ursusie w latach 1933-1970” wydanej przez BP Ursus. Planowane są kolejne interesujące spotkania.

  Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do udziału w spotkaniach DKK. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę pełną gorących dyskusji przy ciasteczkach
  i herbacie w przytulnych i eleganckich pomieszczeniach placówek BP Ursus.
 • Informacje


  Spotkania DKK Biblioteki Niedźwiadek:
  wtorki, godz. 18.00, co trzy tygodnie

  Animator DKK Biblioteki Niedźwiadek:
  Ewa Furmanik, starszy bibliotekarz

  Kontakt:
  tel. 22 667 09 56
  e-mail: niedzwiadek@bpursus.waw.pl
 • Relacje

  „Nowe Niebo” w DKK Biblioteki Niedźwiadek
  2018-06-06

  We wtorek 5 czerwca 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki działający w Bibliotece Niedźwiadek spotkał się by omówić wcześniej wybrane książki: „Miłość” Ignacego Karpowicza i „Nowe Niebo” Hanny Cygler.

  więcej...
  Amerykańska kultura i codzienność polskich miasteczek - DKK Biblioteki Niedźwiadek
  2018-05-17

  Majowe spotkanie DKK w Bibliotece Niedźwiadek było jak zawsze niezwykłe i bardzo owocne. Tematem dyskusji były książki: „Złoty dom Goldenów” Salmana Rushdie i „Światła Małego Miasta” pod redakcją Magdaleny Kicińskiej.

  więcej...
  Spotkanie z Joanną Siedlecką w Bibliotece Niedźwiadek - „Pan od poezji: o Zbigniewie Herbercie”
  2018-04-27

  We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Niedźwiadek, w ramach projektu DKK gościliśmy Joannę Siedlecką, wybitną eseistkę, reporterkę i pisarkę, autorkę zbiorów reportaży: "Stypa", "Poprawiny", "Parszywa sytuacja", "Jaworowe dzieci" oraz książek biograficznych: "Jaśnie- panicz" o Witoldzie Gombrowiczu, „Mahatma Witkac” o Witkacym, "Czarny ptasior" o Jerzym Kosińskim, "Wypominki" zbiór wspomnień o polskich pisarzach, "Wypominków ciąg dalszy", "Pan od poezji" o Zbigniewie Herbercie, "Obława. Losy pisarzy represjonowanych" oraz "Kryptonim 'Liryka'. Bezpieka wobec literatów".

  więcej... Więcej relacji