• Działalność
  Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

  DKK powstały z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Ursus, reprezentujących niezwykle aktywne środowisko miłośników literatury, liczące ponad 17 000 osób należących do Biblioteki Publicznej w Ursusie.

  DKK działają pod patronatem Instytutu Książki, który stworzył wielką sieć Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Polsce. Działalność DKK przy Bibliotece w Ursusie wpisuje się w narodowy program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki.

  W ciagu ostatnich trzech lat powstały aż cztery kluby – w Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze, Bibliotece Gołąbki i w samej Bibliotce Publicznej w Ursusie.

  Spotkania DKK w Bibliotece Niedźwiadek odbywają się raz w miesiącu we wtorki i w środy.
  Podczas spotkań omawiane są ciekawe nowości książkowe, lektury warte poznania (np: „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stiega Larssona, „Niedziela, która zdarzyła się w środę” Mariusza Szczygła, „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Mario Vargasa Llosy).Lista kolejnych książek będzie systematycznie powiększana i coraz bardziej różnorodna.

  DKK to także możliwość bezpośredniego kontaktu z autorami książek. Do tej pory zostały zorganizowane spotkania z pisarzami: Jackiem Głuskim (książka „Romeo z hotelu Catinat”), Piotrem Siwanowiczem (książka „Trzy razy miłość” wydanej przez BP Ursus) oraz z autorami książki „Harcerstwo w warszawskim Ursusie w latach 1933-1970” wydanej przez BP Ursus. Planowane są kolejne interesujące spotkania.

  Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do udziału w spotkaniach DKK. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę pełną gorących dyskusji przy ciasteczkach
  i herbacie w przytulnych i eleganckich pomieszczeniach placówek BP Ursus.
 • Informacje


  Spotkania DKK Biblioteki Niedźwiadek:
  wtorki, godz. 18.00, co trzy tygodnie

  Animator DKK Biblioteki Niedźwiadek:
  Ewa Furmanik

  Kontakt:
  tel. 22 667 09 56
  e-mail: niedzwiadek@bpursus.waw.pl
 • Relacje

  Wielcy polscy podróżnicy - tematem autorskiego spotkania
  2019-02-14

  We wtorek 12 lutego b.r. Biblioteka Niedźwiadek miała przyjemność gościć Marię i Przemysława Pilichów.

  więcej...
  Koncert intymny Rubinsteinów
  2019-02-06

  We wtorek 29 stycznia w Bibliotece Niedźwiadek spotkał się Dyskusyjny Klub Książki, aby przedyskutować następujące pozycje książkowe: „Nela i Artur : koncert intymny Rubinsteinów” Uli Ryciak i „Wściekły pies” Wojciecha Tochmana.

  więcej...
  Pierwsze spotkanie DKK w Nowym Roku 2019
  2019-01-09

  W dniu 8 stycznia 2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Niedźwiadek. Tym razem pod dyskusję klubowiczów zostały poddane następujące pozycje: „Służące do wszystkiego” Joanny Kuciel-Frydryszak i „Pół życia” Mats Strandberg.

  więcej... Więcej relacji