• Działalność
  Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

  DKK powstały z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Ursus, reprezentujących niezwykle aktywne środowisko miłośników literatury, liczące ponad 17 000 osób należących do Biblioteki Publicznej w Ursusie.

  DKK działają pod patronatem Instytutu Książki, który stworzył wielką sieć Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Polsce. Działalność DKK przy Bibliotece w Ursusie wpisuje się w narodowy program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki.

  W ciagu ostatnich trzech lat powstały aż cztery kluby – w Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze, Bibliotece Gołąbki i w samej Bibliotce Publicznej w Ursusie.

  Spotkania DKK w Bibliotece Niedźwiadek odbywają się raz w miesiącu we wtorki i w środy.
  Podczas spotkań omawiane są ciekawe nowości książkowe, lektury warte poznania (np: „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stiega Larssona, „Niedziela, która zdarzyła się w środę” Mariusza Szczygła, „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Mario Vargasa Llosy).Lista kolejnych książek będzie systematycznie powiększana i coraz bardziej różnorodna.

  DKK to także możliwość bezpośredniego kontaktu z autorami książek. Do tej pory zostały zorganizowane spotkania z pisarzami: Jackiem Głuskim (książka „Romeo z hotelu Catinat”), Piotrem Siwanowiczem (książka „Trzy razy miłość” wydanej przez BP Ursus) oraz z autorami książki „Harcerstwo w warszawskim Ursusie w latach 1933-1970” wydanej przez BP Ursus. Planowane są kolejne interesujące spotkania.

  Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do udziału w spotkaniach DKK. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę pełną gorących dyskusji przy ciasteczkach
  i herbacie w przytulnych i eleganckich pomieszczeniach placówek BP Ursus.
 • Informacje


  Spotkania DKK Biblioteki Niedźwiadek:
  wtorki, godz. 18.00, co trzy tygodnie

  Animator DKK Biblioteki Niedźwiadek:
  Ewa Furmanik, starszy bibliotekarz

  Kontakt:
  tel. 22 667 09 56
  e-mail: niedzwiadek@bpursus.waw.pl
 • Relacje


  Ostatnie przedwakacyjne spotkanie DKK Biblioteki Niedźwiadek
  2017-06-23

  We wtorek 20 czerwca odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Niedźwiadek. Tematem dyskusji była książka „Człowiek o 24 twarzach” Daniel Keyes oraz „ Życie motyli” Katarzyny Ryrych.

  więcej...

  Książki pełne emocji - DKK Biblioteki Niedźwiadek
  2017-05-23

  We wtorek, 9 maja, odbyło się spotkanie DKK, podczas którego dyskutowaliśmy o wybranych przez nas książkach „Mężczyzna imieniem Ove” Friderika Backmana, a także niedawno zekranizowanej przez Agnieszkę Holland powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk.

  więcej...

  "Ursus : to tutaj wszystko się zaczęło" na spotkaniu DKK w Bibliotece Niedźwiadek
  2017-05-09

  We wtorek, 25 kwietnia b.r., odbyło się spotkanie autorskie z Jaśminą Wójcik - laureatką wielu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną. Przyczynkiem do rozmowy była książka "Ursus: to tutaj wszystko się zaczęło", pod redakcją Jaśminy Wójcik, rozmowę moderował Dariusz Stępień członek DKK.

  więcej... Więcej relacji