• Działalność

  Warsztaty plastyczne są organizowane dla dzieci i młodzieży od 7 do 12 lat
  (prace z różnymi technikami i formami, takimi jak kolaż, mobile, kalkografia, malowanie na szkle).

  Celem zajęć jest stymulowanie dzieci do twórczego działania poprzez rozbudzanie
  w nich wyobraźni plastycznej, myślenia abstrakcyjnego i poczucia estetyki, przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości. Założeniem warsztatów jest rozwijanie
  i doskonalenie umiejętności manualnych ich uczestników oraz zachęcenie do poszukiwań własnej formy wyrazu, poprzez zapoznanie z różnorodnością technik artystycznych. Każde ze spotkań jest jedyną w swoim rodzaju podróżą dziecka przez świat sztuki – jego dorobek, formy, techniki i narzędzia. Zajęcia otwierają uczestników na bogactwo możliwości artystycznej samorealizacji – rękodzielniczej, malarskiej, rzeźbiarskiej. Dzieci tworzą małe formy ceramiczne, mozaiki, kolaże, przedmioty użytkowe, konstrukcje przestrzenne bazujące na materiałach z recyklingu, a także stawiają pierwsze kroki w świecie miniatur pejzażowych i portretów. Uczą się też zasad pracy w grupie, podejmowania odpowiedzialnych decyzji przy projektowaniu swoich dzieł, a także wzmacniają poczucie własnej wartości dzięki dostrzeżeniu jakości efektów nakładów ich pracy.

  W 2012r. dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w BP Ursus zdobyły wyróżnienie w XI Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.

  Zapraszamy wszystkie dzieci!
 • Informacje

  Kontakt:
  Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 64
  ul. Plutonu Torpedy 47
  tel: (22) 662 70 01 / 882 43 00 wew. 4
  e-mail: bd64@bpursus.waw.pl

  Zajęcia prowadzi:
  Joanna Janus
  bibliotekarz-instruktor plastyczny

 • Zapowiedzi

 • Relacje

  Warsztaty Plastyczne w Bibliotece Dla Dzieci Nr 64
  2010-04-15

  Warsztaty Plastyczne odbywają się raz w tygodniu, w każdy piątek w godz. 17.00 – 18.00. Nasze spotkania sprowadzają się głównie do twórczego majsterkowania .

  więcej...
  Zajęcia plastyczne w Bibliotece Dla Dzieci Nr 64
  2008-12-16

  Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci w wieku 4-12 lat na warsztaty plastyczne, które odbywają się w każdy piątek od godz. 15.00 do 16.00. Podczas zajęć wykonujemy przede wszystkim rozmaite konstrukcje przestrzenne z papieru, tektury, tkanin i materiałów sezonowych.

  więcej... Więcej relacji