• Działalność
  Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

  DKK powstały z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Ursus, reprezentujących niezwykle aktywne środowisko miłośników literatury, liczące ponad 17 000 osób należących do Biblioteki Publicznej w Ursusie.

  DKK działają pod patronatem Instytutu Książki, który stworzył wielką sieć Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Polsce. Działalność DKK przy Bibliotece w Ursusie wpisuje się w narodowy program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki.

  W ciagu ostatnich trzech lat powstały aż cztery kluby – w Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze, Bibliotece Gołąbki i w samej Bibliotce Publicznej w Ursusie.

  Spotkania DKK Biblioteki Skorosze odbywają się co trzy tygodnie, w środy.
  Podczas spotkań omawiane są ciekawe nowości książkowe, lektury warte poznania.

  Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do udziału w spotkaniach DKK. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę pełną gorących dyskusji przy ciasteczkach
  i herbacie w eleganckich i przytulnych pomieszczeniach placówek BP Ursus.
 • Kontakt


  Spotkania DKK Biblioteki Skorosze
  środy, godz. 18.00, co trzy tygodnie

  Animator DKK w Bibliotece Skorosze:
  Joanna Janus

  Kontakt:
  tel. 22 823 46 00
  e-mail: skorosze@bpursus.waw.pl
 • Relacje

  Bal karnawałowy na Skoroszach
  2019-01-16

  15 stycznia licznie przybywających dostojnych gości zaproszonych na bal w Klubie Małego Czytelnika „Wesołe Wróbelki” witały: Królowa, Królewna Śnieżka i ich Dwórka z Krakowa. Swoją obecnością zaszczycili nas: królewny i księżniczki z całego świata, rycerze, wróżki, marynarz, kotki, misie i dynia.

  więcej...
  Spotkanie z Agnieszką Lewandowską - Kąkol w ramach Klubu DKK Biblioteki Skorosze
  2018-12-04

  Agnieszka Lewandowska - Kąkol jest muzykologiem oraz dziennikarką. Przez piętnaście lat pracowała w redakcji muzycznej Polskiego Radia. Potem współpracowała m.in. z pismami: "Tygodnik Kulturalny", "Poradnik Muzyczny", "Twoja Muza", "Przegląd Powszechny". Obecnie pisze teksty o muzyce artystycznej, jej twórcach i wykonawcach oraz reportaże i opowiadania o tematyce współczesnej, a także historycznej.

  więcej...
  „Perełka” i „Ruiny przeszłości” tematem DKK Biblioteki Skorosze
  2018-03-29

  21 marca odbyło się kolejne spotkanie DKK w Bibliotece Skorosze. Jak zwykle omówiliśmy dwie książki, tym razem były to: „Perełka” Patrika Modiano i „Ruiny przeszłości” Chrisa Bohlaljana.

  więcej... Więcej relacji