• Działalność
  Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

  DKK powstały z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Ursus, reprezentujących niezwykle aktywne środowisko miłośników literatury, liczące ponad 17 000 osób należących do Biblioteki Publicznej w Ursusie.

  DKK działają pod patronatem Instytutu Książki, który stworzył wielką sieć Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Polsce. Działalność DKK przy Bibliotece w Ursusie wpisuje się w narodowy program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki.

  W ciagu ostatnich trzech lat powstały aż cztery kluby – w Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze, Bibliotece Gołąbki i w samej Bibliotce Publicznej w Ursusie.

  Spotkania DKK Biblioteki Skorosze odbywają się co trzy tygodnie, w środy.
  Podczas spotkań omawiane są ciekawe nowości książkowe, lektury warte poznania.

  Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do udziału w spotkaniach DKK. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę pełną gorących dyskusji przy ciasteczkach
  i herbacie w eleganckich i przytulnych pomieszczeniach placówek BP Ursus.
 • Kontakt


  Spotkania DKK Biblioteki Skorosze
  środy, godz. 18.00, co trzy tygodnie

  Animator DKK w Bibliotece Skorosze:
  Joanna Janus

  Kontakt:
  tel. 22 823 46 00
  e-mail: skorosze@bpursus.waw.pl
 • Relacje

  Lekcje biblioteczne w Filii "Skorosze"
  2019-02-18

  Połowa roku szkolnego już minęła. W bibliotece jest to półmetek prowadzonych lekcji bibliotecznych. W filii biblioteki „Skorosze” takie zajęcia odbywały się cyklicznie dwa razy w tygodniu. Odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych i okolicznych przedszkoli.

  więcej...
  Akcja „Zima w mieście 2019” w Filii "Skorosze"
  2019-02-11

  Akcja „Zima w mieście 2019” już za nami. Skończył się czas relaksu i pora powrócić do nauki.

  więcej...
  Dzień Babci i Dziadka w KMC na Skoroszach
  2019-01-29

  22 stycznia w Klubie Małego Czytelnika „Wesołe Wróbelki” powitaliśmy dostojnych Gości: ukochane Babcie i ukochanych Dziadków.

  więcej... Więcej relacji