• Działalność


  Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja.

  DKK powstały z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Ursus, reprezentujących niezwykle aktywne środowisko miłośników literatury, liczące ponad 17 000 osób należących do Biblioteki Publicznej w Ursusie.

  DKK działają pod patronatem Instytutu Książki, który stworzył wielką sieć Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Polsce. Działalność DKK przy Bibliotece w Ursusie wpisuje się w narodowy program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki.

  W ciagu ostatnich trzech lat powstały aż cztery kluby – w Bibliotece Niedźwiadek, Bibliotece Skorosze, Bibliotece Gołąbki i w samej Bibliotce Publicznej w Ursusie.

  Spotkania DKK Biblioteki Publicznej w Ursusie odbywają się w środy, co trzy tygodnie.
  Podczas spotkań omawiane są ciekawe nowości książkowe, lektury warte poznania.

  Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do udziału w spotkaniach DKK. Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę pełną gorących dyskusji przy ciasteczkach
  i herbacie w eleganckich i przytulnych pomieszczeniach placówek BP Ursus.
 • Informacje


  Spotkania DKK Biblioteki Publicznej w Ursusie: środy, godz. 18.00, co trzy tygodnie

  Animator DKK Biblioteki Publicznej w Ursusie:
  Lucyna Dąbrowska

  Kontakt:
  tel. (22) 662 70 01 / 882 43 00
  email: bdm116@bpursus.waw.pl
 • Relacje

  Spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem
  2019-02-01

  30 stycznia, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Oddziału „Czechowice”, odbyło się spotkanie z reportażystą, Markiem Szymaniakiem, autorem książki „Urobieni. Reportaże o pracy”. Ten ważki temat przyciągnął wielu zainteresowanych, wywołał ogromne poruszenie i zmotywował do refleksji o wzajemnym traktowaniu.

  więcej...
  „Urobieni. Reportaże o pracy” tematem DKK Oddziału „Czechowice”
  2019-01-30

  W środę, 23 stycznia, odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy dyskutowali o trudnych warunkach polskiego rynku pracy. Temat okazał się bardzo szeroki, towarzyszyła mu jednak smutna konkluzja: rodacy rodakom zgotowali ten los.

  więcej...
  Powieści finalistki i laureata nagrody NIKE podczas spotkania DKK BP Ursus
  2018-09-06

  Pierwsze spotkanie DKK po wakacjach odbyło się 5 września. Nadchodzącą jesień przywitaliśmy polską prozą, nagradzaną i docenioną na festiwalach literackich w Polsce i za granicą. Jak się okazało – jednak troszkę rozczarowała ona naszych klubowiczów.

  więcej... Więcej relacji