„Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham…”

„Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham…”

Krystyna Pytlakowska

Wywiad-rzeka o Marii Czubaszek

Właśnie ciekawość tego, jak wyglądało małżeństwo fascynującej Marii Czubaszek sprawiła, że Krystyna Pytlakowska postanowiła przeprowadzić z Wojciechem Karolakiem wywiad-rzekę, mimo że nie robi tego już zbyt chętnie. W wyniku wielu rozmów prowadzonych w nocy powstała niezwykła książka „Maria Czubaszek + Wojciech Karolak = Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham…”

Rozmawiali zawsze w nocy, ponieważ muzyk jest od dawna przyzwyczajony do takiego trybu życia – w dzień śpi. Nie było to łatwe, jak zapewnia autorka, lecz po pół godziny rozmowy zawsze przełamywała senność i wciągała się opowieść Wojciecha Karolaka. Mówi, że jest on wspaniałym rozmówcą i spędzając noce przy herbacie i papierosach, nieraz czuli, że duch Marii Czubaszek unosi się nad nimi.

Krystyna Pytlakowska przyznała, że zdecydowała się na wywiad-rzekę ze względu na łączącą ich miłość do Marii Czubaszek. Dzięki temu dowiedziała się o niej wielu rzeczy, których nigdy wcześniej nie słyszała. „To wielka zaleta wywiadów rzek”, podkreśla autorka. We wstępie pisze: „Pociągała mnie perspektywa odkrywania duszy Wojtka Karolaka i tajemnicy, dlaczego byli tak wierną sobie, niemal idealną parą – kim jest mężczyzna, z którym moja ulubiona Maria Czubaszek żyła przez połowę swojego życia w szczęściu i nieszczęściu.”

(Warszawa: Prószyński i S-ka, 2017)

Książka znajduje się w zbiorach:

Biblioteki Publicznej w Ursusie, ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 662 70 01

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

KD

Polecamy również: