„Wiele demonów” (audiobook)

„Wiele demonów” (audiobook)

Jerzy Pilch

Mieszkańcy pewnego miasteczka - barwni, znakomicie nakreśleni

Posłuchajmy audiobooka z nagraniem mądrej i rozbuchanej, opowiedzianej arcybogatym językiem, powieści. Historia osób ludzkich pełna jest smakowitych detali, pogrążonych w magicznej atmosferze, zaludnionej tyleż swojskimi, co dziwacznymi, osobliwie zabawnymi postaciami. Rozmawiają o sprawach ważnych, najważniejszych, ostatecznych.

Pilch przenosi nas w tuż postalinowskie czasy lat pięćdziesiątych, do Sigły, położonej - jakże by inaczej - na ukochanym przez autora luterskim Śląsku Cieszyńskim.

Do miasteczka – ku powszechnemu zdumieniu – zjeżdża Jula Mrakówna ze swym katolickim narzeczonym. Kto ją przenocuje? Bo przecież nie wstrząśnięty ojciec, pastor Mrak! Co stało się z jej siostrą Olą, w tajemniczy sposób zaginioną? Żeby ją chociaż porwali esbecy, ale towarzysz Goniec zaprzecza! Czy miejsce jej pobytu wskaże Fryc Moitschek, który nawet jak nie był stuprocentowym cudotwórcą – miał dar? Kim jest mężczyzna w czarnym owerolu, który wszedł do willi świętej pamięci doktora Nieobadanego i nie wyszedł?

Czyta: Jerzy Radziwiłowicz

źródło opisu: https://audioteka.com/pl/audiobook/wiele-demonow
źródło okładki: https://audioteka.com/pl/audiobook/wiele-demonow

(Warszawa: Wielka Litera, 2013)

Audiobook znajduje się w zbiorach:

Biblioteki Publicznej w Ursusie, ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

KD

Polecamy również: