„Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć”

„Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć”

Scott Kelly

Zachwycający osobisty pamiętnik astronauty-bohatera, który pobił rekord, spędzając rok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Scott Kelly – weteran lotów kosmicznych i amerykański rekordzista pod względem liczby dni spędzonych w kosmosie, ma za sobą przeżycia , którymi może się poszczycić bardzo niewielu. W książce opisuje swe zmagania z wyzwaniami długotrwałego lotu w kosmos, zarówno tymi zagrażającymi życiu, jak i całkiem prozaicznymi: z wyniszczeniem organizmu, z rozłąką z bliskimi, z katastrofalnym ryzykiem zderzenia z kosmicznym śmieciem a także z dręczącym go coraz bardziej lękiem, że nie będzie w stanie pomóc, gdy w domu wydarzy się jakaś tragedia.

Człowieczeństwo Kelly’ego, jego życzliwość, poczucie humoru i determinacja dają o sobie znać, gdy wspomina swoje dziecięce lata spędzone w New Jersey i młodzieńczą inspirację, która zapoczątkowała oszałamiającą karierę, a także wtedy, gdy wprost mówi, że wierzy, iż naszym następnym – niewyobrażalnie trudnym krokiem w kosmos będzie Mars.

źródło opisu: https://www.empik.com/nieziemskie-wyzwanie-rok-w-kosmosie-zycie-pelne-odkryc-kelly-scott,p1191648080,ksiazka-p
źródło okładki: https://www.empik.com/nieziemskie-wyzwanie-rok-w-kosmosie-zycie-pelne-odkryc-kelly-scott,p1191648080,ksiazka-p

(Katowice: Post Factum, 2018)

Książka znajduje się w zbiorach:

Biblioteki Publicznej w Ursusie, ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Biblioteki Skorosze, ul. Dzieci Warszawy 27A
tel. 22 823 46 00

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

Polecamy również: