„Kieślowski. Zbliżenie”

„Kieślowski. Zbliżenie”

Katarzyna Surmiak-Domańska

Książka Katarzyny Surmiak-Domańskiej zatytułowana „Kieślowski. Zbliżenie” to fascynująca biografia znakomitego polskiego reżysera i scenarzysty, Krzysztofa Kieślowskiego. Życiorys tej bezsprzecznie niezwykłej osobistości to porywająca opowieść o pasji, wybitnym zacięciu, perfekcjonizmie oraz nieustępliwości w dążeniu do obranych celów.

Krzysztof Kieślowski urodził się 27 czerwca 1941 roku w Warszawie jako syn urzędniczki oraz inżyniera budowlanego. Jego dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych: cierpiał na ciężką chorobę płuc, przez którą bywał częstym pacjentem sanatoriów. Trudne młodzieńcze lata nie odebrały mu jednak entuzjazmu i wiary w siłę swoich marzeń. Gdy postanowił zrobić karierę w branży filmowej, nic nie mogło odwieść go od tego zamiaru – ani choroba, ani sceptycyzm otoczenia, ani nawet dwukrotna odmowa przyjęcia go na studia w zakresie reżyserii filmowej na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Wbrew wszystkiemu i wszystkim odniósł gigantyczny, światowy sukces – jego dorobek filmowy spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem oraz zapewnił mu międzynarodową sławę. Choć jednak poświęcił wszystko, by zapisać się w historii filmu jako wybitny reżyser, rzadko bywał rzeczywiście zadowolony z tego, co udało mu się osiągnąć. Do samego końca również nie był do końca przekonany, czy... wybrał dla siebie odpowiedni zawód.

„Kieślowski. Zbliżenie” to znakomita opowieść o wielkim polskim artyście, który stał się legendą, choć do samej śmierci prześladowało go bolesne poczucie niespełnienia. Dzięki takim produkcjom filmowym jak m.in. „Przypadek”, „Podwójne życie Weroniki” czy też „Trzy kolory”, pokochały go całe pokolenia. Teraz, dzięki książce Katarzyny Surmiak-Domańskiej, mają one po raz pierwszy szansę również go zrozumieć.

źródło opisu: https://merlin.pl/kieslowski-zblizenie-katarzyna-surmiak-domanska/8042533/
źródło okładki: https://merlin.pl/kieslowski-zblizenie-katarzyna-surmiak-domanska/8042533/

(Kraków: Wydawnictwo Agora, 2018)

Książka znajduje się w zbiorach:

Biblioteki Publicznej w Ursusie, ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Biblioteki Skorosze, ul. Dzieci Warszawy 27A
tel. 22 823 46 00

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

Polecamy również: