„Twój Vincent”

„Twój Vincent”

reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

„Twój Vincent” to przełomowy oraz przejmujący film animowany, opowiadający o życiu i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy XIX wieku, którym jest Vincent van Gogh. Ta polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana zabierze was w świat animacji, jakiej dotąd nie widział świat!

Vincent van Gogh to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci malarskiego świata. To legendarny postimpresjonista, którego dzieła zapisały się wielkimi literami w historii sztuki światowej. Obrazy te do dziś zachwycają miliony odbiorców na całym świecie i nieprzerwanie stanowią inspirację dla kolejnych artystów. Tym smutniejszy jest fakt, że życie van Gogha nie było usłane różami, a sam autor zginął w dość młodym wieku, mając zaledwie 37 lat. Całe swoje życie borykał się z tragicznymi napadami lękowymi, które doprowadziły go do bolesnego samookaleczenia, a następnie być może pchnęły go do popełnienia samobójstwa. Nie jest to jednak informacja potwierdzona, gdyż dokładne okoliczności śmierci Vincenta van Gogha pozostają tajemnicą.

Film „Twój Vincent” opowiada o życiu i śmierci van Gogha, a robi to przy użyciu przełomowej techniki malarskiej. Oznacza to, że film najpierw nakręcony został w sposób tradycyjny, z prawdziwymi aktorami, by następnie utalentowani malarze przenieśli obraz uchwycony przy pomocy kamery na płótno malarskie. Od strony wizualnej „Twój Vincent” to niemalże idealne odwzorowanie stylu, którym posługiwał się ten wybitny malarz. Nic dziwnego więc, że w 2018 film znalazł się na liście nominowanych do nagrody w kategorii Najlepszy film animowany między innymi podczas gal rozdania Złotych Globów czy Oscarów. Obrazy do „Twojego Vincenta” były malowane przeszło siedem lat, a na potrzeby samego filmu powstało 65 tysięcy pojedynczych malowideł.

Ten trwający zaledwie 90 minut niezwykły film jest nie tylko wizualną ucztą, która zachwyci nawet najwybredniejszych koneserów kina. „Twój Vincent” to przede wszystkim dzieło sztuki na miarę XXI wieku, które porwie Cię w świat malarstwa, oraz o którym nie będziesz w stanie zapomnieć przez bardzo długi czas. Przygotuj się na jedyne w swoim rodzaju kinematograficzne doznanie, które przybliży Ci sylwetkę jednego z najbardziej wpływowych malarzy w historii i będzie stanowiło doskonałe wprowadzenie do świata sztuki impresjonistycznej.

źródło opisu: https://merlin.pl/
źródło okładki: https://merlin.pl/

Film znajduje się w zbiorach:

Oddziału "Czechowice", ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Filii "Gołąbki", ul. Czerwona Droga 6
tel. 514 893 405

Filii "Niedźwiadek", ul. Keniga 14
tel. 22 667 09 56

Filii "Skorosze", ul. Dzieci Warszawy 27A
tel. 22 823 46 00

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

Polecamy również: