"Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach"

"Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach"

Dariusz Rosiak

Do czego Brytyjczykom służy dom? Dlaczego gdy jeden Anglik otwiera usta, drugi już nim pogardza albo go nienawidzi? Czy brexit jest przejawem racjonalności Brytyjczyków, czy największym aktem kolektywnej głupoty w historii tego narodu?

Dariusz Rosiak, znakomity reporter i obserwator świata, tym razem opisuje zjawiska, które w ciągu ostatnich trzech dekad kształtowały Wielką Brytanię. Czy rewolucja taczerowska i rządy Tony’ego Blaira leżą u podstaw brexitu? Skąd bierze się coraz większy strach Brytyjczyków przed pedofilią, przemocą na ulicach, utratą domu, zdolności kredytowej i wchłonięciem przez Europę?

„Oblicza Wielkiej Brytanii” to zbiór opowieści o wyspiarzach i zaproszenie do podróży przez współczesną Wielką Brytanię wystosowane z rozwagą Elżbiety II i ironią Monty Pythona.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/oblicza-wielkiej-brytanii-skad-wzial-sie-brexit-i-inne-historie-o-wyspiarzach-6462420-ksiazka.html
źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/oblicza-wielkiej-brytanii-skad-wzial-sie-brexit-i-inne-historie-o-wyspiarzach-6462420-ksiazka.html

(Wołowiec: Wydawnictwo Czarne, 2018)

Książka znajduje się w zbiorach:

Oddziału "Czechowice", ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Filii "Skorosze", ul. Dzieci Warszawy 27A
tel. 22 823 46 00

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

Polecamy również: