"Twarz"

"Twarz"

reż. Małgorzata Szumowska

Film „Twarz” to wzbudzająca ogromne emocje polska produkcja w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, której poprzednie filmy również odbiły się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Reżyser takich obrazów jak „33 sceny z życia”, „Sponsoring” oraz „Body/Ciało” powróciła w 2017 roku ze swoją najnowszą produkcją, która została laureatem Nagrody Grand Prix Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Po sukcesie na polskich i zagranicznych salach kinowych, film „Twarz” doczekał się w 2018 roku również premiery DVD.

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej to zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami satyra na polską prowincję, która odrywa się do faktów, aby nabrać głębszej, przypowieściowej formy. Punktem startowym „Twarzy” Małgorzaty Szumowskiej jest prawdziwa historia Grzegorza Galasińskiego – pierwszego Polaka, który przeszedł całkowity przeszczep twarzy, jednak była ona jedynie inspiracją dla polskiej reżyserki. Jacek, główny bohater filmu „Twarz”, podczas pracy przy budowie monumentalnego pomnika Chrystusa ulega groźnemu wypadkowi. Na szczęście jest nadzieja na normalne życie – Jacek przechodzi rewolucyjną operację przeszczepu twarzy. Po powrocie do rodzinnej miejscowości, zamiast czułej opieki i pomocy, czeka go jednak ciężka przeprawa przez strach, zabobony i zakorzenione stereotypy.

W filmie „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej w rolach głównych zobaczymy między inny innymi Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik, Małgorzatę Gorol, Annę Tomaszewską, Dariusza Chojnackiego oraz Roberta Talarczyka.

źródło opisu: https://merlin.pl/twarz-dvd-malgorzata-szumowska/8055565/
źródło okładki: https://merlin.pl/twarz-dvd-malgorzata-szumowska/8055565/

Film znajduje się w zbiorach:

Oddziału "Czechowice", ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Filii "Gołąbki", ul. Czerwona Droga 6
tel. 514 893 405

Filii "Niedźwiadek", ul. Keniga 14
tel. 22 667 09 56

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

Polecamy również: