"Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek? Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji"

"Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek? Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji"

Robin Dunbar

W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Robin Dunbar, wybitny antropolog, zabiera nas w podróż w świat ewolucji, naukowych odkryć i psychologii. Wyjaśni m.in. dlaczego monogamiście potrzebny jest większy mózg, dlaczego warto kupić nowy garnitur na rozmowę o pracę, jak interpretować ogłoszenia matrymonialne, ryzyko igrania z mechanizmami ewolucji oraz ilu maksymalnie przyjaciół możemy zdobyć w ciągu całego życia.

To prowokacyjna i pobudzająca wyobraźnię lektura, obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, dlaczego ludzie zachowują się tak, jak się zachowują - i co to znaczy "być człowiekiem".

Zabawna i pouczająca książka. Obejmując imponujący zakres tematów i dyscyplin naukowych, Dunbar eksploruje sposoby, przez które nasze mózgi kontrolują każdy aspekt naszego życia społecznego (niespodzianka - jesteśmy znacznie mniej skomplikowani, niż nam się wydaje). Nasze potrzeby, preferencje i podobieństwa są wypadkową tego, czym - a nie kim - jesteśmy. Pełna ciekawych faktów i naznaczona niepodrabialnym stylem autora, książka Dunbara to fascynujący wykład, którego większość czytelników nie chciałaby przegapić - „Publishers Weekly”

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ilu-przyjaciol-potrzebuje-czlowiek-liczba-dunbara-i-inne-wybryki-ewolucji-6502107-ksiazka.html
źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ilu-przyjaciol-potrzebuje-czlowiek-liczba-dunbara-i-inne-wybryki-ewolucji-6502107-ksiazka.html

(Kraków: Wydawnictwo Literackie, 2019)

Książka znajduje się w zbiorach:

Oddziału "Czechowice", ul. Plutonu Torpedy 47
tel. 22 882 43 00

Aktualny stan dostępności prosimy sprawdzić telefonicznie lub
w katalogu on-line BP Ursus.

Polecamy również: