DKK DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI BS

„Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego oraz „Fińskie dzieci uczą się najlepiej” Timothy D. Walkera

Środa, 24 stycznia 2018 r.

Biblioteka Skorosze
„Jak zawsze” Zygmunt Miłoszewski
(Warszawa: Wydawnictwo W.A.B., 2017)
Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło.

Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.

„Fińskie dzieci uczą się najlepiej” Timothy D. Walker
(Kraków: Wydawnictwo Literackie, 2017)
"Dlaczego fińskie dzieci uczą się najlepiej?" to historia amerykańskiego nauczyciela, który – kompletnie wypalony – wyjechał do Finlandii, gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy, a dziś pomaga przenieść fenomen fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata.

Możemy przygotować uczniów do egzaminów albo do życia. Wybieramy to drugie — mówią pedagodzy fińscy. Teraz również polscy rodzice i nauczyciele mogą poprowadzić dzieci ku największemu z sukcesów — ku szczęściu. Jak to osiągnąć? Timothy D. Walker mówi w swojej książce o zaufaniu, dzieleniu odpowiedzialności, budowaniu wspólnoty, uspokojeniu przestrzeni i wielu innych elementach, które na co dzień są pomijane lub traktowane marginalnie, mimo że znaczenie jest absolutnie kluczowe.

Z tej książki rodzice dowiedzą się, co mogą zmienić w domu, a nauczyciele — w klasie, żeby nasze dzieci uczyły się lepiej, chętniej i przyjemniej. Cisza, prostota, egalitaryzm i kontakt z przyrodą — to, co tak nam się podoba w kulturze krajów nordyckich, można przenieść do pokoi dziecinnych i szkolnych klas!

Spotkanie poprowadzi Sylwia Zuzelska, animatorka DKK i bibliotekarka.
Wstęp wolny.  • Środa, 24 stycznia 2018 r., godz. 18.00

    Biblioteka Skorosze, ul. Dzieci Warszawy 27A, tel. 22 823 46 00