Od lutego 2021 r. Biblioteka Publiczna w Ursusie – po przerwie związanej z pandemią – ponownie umożliwiła dostęp do półek z książkami. Czytelnicy tęsknili za możliwością przechadzania się między regałami i samodzielnego wyszukiwania książek interesujących autorów czy atrakcyjnych tytułów. Teraz znów jest to możliwe, jednak  z zachowaniem reżimu sanitarnego: najważniejsze jest posiadanie maseczki, utrzymywanie dystansu i dezynfekcja rąk. Zapraszamy wypożyczających do odwiedzania naszych placówek: Oddziału „Czechowice”, Filii „Skorosze”, Filii „Niedźwiadek” oraz Filii „Gołąbki”.

Jednocześnie przypominamy, że cały czas funkcjonują biblioteczne wrzutnie, gdzie można zwracać książki także w godzinach późno wieczornych lub podczas weekendowych, rodzinnych spacerów. Przy tej okazji, pragniemy uczulić wszystkich użytkowników, aby do wrzutni wrzucać książki pojedynczo, każdą osobno, nawet jeśli wydaje się, że do otworu wlotowego zmieszczą się dwie czy nawet więcej książek. Przy wrzucaniu więcej jak jednej pozycji na raz, mechanizmy wrzutni mogą ulec awarii.

Przy Filii „Niedźwiadek” zaś, znajduje się książkomat, poprzez który czytelnicy mogą zarówno wypożyczać, jak i zwracać książki całą dobę.