Herbatka u Grabskiego - Pasje Grabskiego

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Żyrardowsko-Warszawski ogłaszają III edycję konkursu literackiego „Herbatka u Grabskiego – Pasje Grabskiego”. 

Patronatem medialnym konkursu jest redaktor naczelny pisma „Poezja dzisiaj” oraz organizator Światowych Dni Poezji pod patronatem UNESCO i Ministerstwa Kultury – Aleksander Nawrocki.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich a tematem tegorocznej edycji są pasje Grabskiego. Aby pomóc uczestnikom konkursu poniżej zamieszczamy prezentację o Władysławie Janie Grabskim.

Dopuszczalnymi formami w tym roku są poezja lub esej. Każdy autor może zgłosić jeden utwór.

Do konkursu można zgłaszać tylko utwory własnego autorstwa, nigdzie  nie publikowane i nie nagradzane. Utwory przekazane na konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalny utwór literacki osób biorących udział w konkursie. Nie mogą być obciążone prawami na rzecz osób trzecich. Utwory przekazane na konkurs nie mogą stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych.

Utwory można nadsyłać do 13 września 2020 roku na adres: konkurs@bpursus.waw.pl lub nadsyłać na adres: Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, ul. Plutonu AK Torpedy 47, 02-495 Warszawa z dopiskiem na kopercie – Konkurs Literacki „Herbatka u Grabskiego – pasje Grabskiego”.

Rozdanie nagród nastąpi 24 października 2020 (sobota) o godz.12:00 w Filii „Gołąbki” przy ul. Czerwona Droga 6 w Warszawie.

Jeśli stan pandemii nie pozwoli na stacjonarne rozdanie nagród laureaci poproszeni zostaną o przesłanie nagrania, na którym czytają swój wiersz na adres: promocja@bpursus.waw.pl wraz z oświadczeniem o treści:

„Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie mojego wizerunku oraz głosu, utrwalonych w nadesłanym przez mnie nagraniu w serwisie internetowym Biblioteki oraz w profilach Biblioteki w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) . Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami o zasadach przetwarzania moich danych osobowych.”

Nadesłane filmiki zostaną zaprezentowane na stronie www.bpursus.waw.pl oraz w social mediach Biblioteki (Facebook, Youtube).

Więcej informacji w regulaminie.

Dokumenty do pobrania