Herbatka u Grabskiego - zdobywaj szczyty

Konkurs Literacki Herbatka u Grabskiego - zdobywaj szczyty

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Żyrardowsko-Warszawski ogłaszają V edycję konkursu literackiego „Herbatka u Grabskiego – zdobywaj szczyty”.

Patronat nad konkursem objął przewodniczący Klubu Literackiego “Nasza Twórczość” Stowarzyszenia Wspólnota Polska – Jan Rychner.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Tematem tegorocznej edycji jest hasło „zdobywaj szczyty” i jego interpretacja, w której pomóc może preambuła zawarta w Regulaminie.

Jedyną dopuszczalną formą w tym roku jest poezja. Każdy autor może zgłosić jeden utwór.

Do konkursu można zgłaszać tylko utwory własnego autorstwa, nigdzie nie publikowane i nie nagradzane. Utwory przekazane na konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalny utwór literacki osób biorących udział w konkursie. Nie mogą być obciążone prawami na rzecz osób trzecich. Utwory przekazane na konkurs nie mogą stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych.

Utwory można nadsyłać do 30 września 2022 roku na adres: konkurs@bpursus.waw.pl lub na adres: Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, ul. Plutonu AK “Torpedy” 47, 02-495 Warszawa z dopiskiem na kopercie – Konkurs Literacki „Herbatka u Grabskiego – zdobywaj szczyty”.

Rozdanie nagród nastąpi 22 października 2022 (sobota) o godz.12:00 w Filii „Gołąbki” przy ul. Czerwona Droga 6 w Warszawie.

Jeśli stan pandemii nie pozwoli na stacjonarne rozdanie nagród laureaci poproszeni zostaną o przesłanie nagrania, na którym czytają swój wiersz na adres: promocja@bpursus.waw.pl wraz z oświadczeniem o treści:

„Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie mojego wizerunku oraz głosu, utrwalonych w nadesłanym przeze mnie nagraniu w serwisie internetowym Biblioteki oraz w profilach Biblioteki w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) . Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami o zasadach przetwarzania moich danych osobowych.”

Nadesłane filmiki zostaną zaprezentowane na stronie www.bpursus.waw.pl oraz w social mediach Biblioteki (Facebook, Youtube).

Więcej informacji w regulaminie.

Dokumenty do pobrania