Herbatka u Grabskiego - absurdy w dzisiejszym świecie

Plakat konkursu Herbatka u Grabskiego

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Żyrardowsko-Warszawski ogłaszają IV edycję konkursu literackiego „Herbatka u Grabskiego – absurdy w dzisiejszym świecie”.

Patronatem medialnym konkursu jest redaktor naczelny pisma „Poezja dzisiaj” oraz organizator Światowych Dni Poezji pod patronatem UNESCO i Ministerstwa Kultury – Aleksander Nawrocki.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. W związku uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza, tematem tegorocznej edycji jest teatr absurdu, który dominował w twórczości autora.

Dopuszczalnymi formami w tym roku są poezja lub esej. Każdy autor może zgłosić jeden utwór.

Do konkursu można zgłaszać tylko utwory własnego autorstwa, nigdzie nie publikowane i nie nagradzane. Utwory przekazane na konkurs muszą stanowić od początku do końca oryginalny utwór literacki osób biorących udział w konkursie. Nie mogą być obciążone prawami na rzecz osób trzecich. Utwory przekazane na konkurs nie mogą stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych.

Utwory można nadsyłać do 20 września 2021 roku na adres: konkurs@bpursus.waw.pl lub nadsyłać na adres: Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, ul. Plutonu AK “Torpedy” 47, 02-495 Warszawa z dopiskiem na kopercie – Konkurs Literacki „Herbatka u Grabskiego – absurdy w dzisiejszym świecie”.

Rozdanie nagród nastąpi 23 października 2021 (sobota) o godz.12:00 w Filii „Gołąbki” przy ul. Czerwona Droga 6 w Warszawie.

Jeśli stan pandemii nie pozwoli na stacjonarne rozdanie nagród laureaci poproszeni zostaną o przesłanie nagrania, na którym czytają swój wiersz na adres: promocja@bpursus.waw.pl wraz z oświadczeniem o treści:

„Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie mojego wizerunku oraz głosu, utrwalonych w nadesłanym przeze mnie nagraniu w serwisie internetowym Biblioteki oraz w profilach Biblioteki w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube) . Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami o zasadach przetwarzania moich danych osobowych.”

Nadesłane filmiki zostaną zaprezentowane na stronie www.bpursus.waw.pl oraz w social mediach Biblioteki (Facebook, Youtube).

Więcej informacji w regulaminie.

Dokumenty do pobrania