1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Parku Czechowickim, przy pięknej pogodzie i w otoczeniu natury, odbył się zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Ursus, wielotematyczny festyn rodzinny.
W wydarzeniu czynny udział wzięła również Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, która przygotowała moc atrakcji: warsztaty plastyczne (motylki, gąsiennice, myszki, rysowanki); warsztaty zdobienia papieru roślinnością; „Przyrodnicze Bingo” (na terenie parku trzeba było odnaleźć 10 różnych roślin, a na zwycięzców czekała nagroda); sportowe przeszkody oraz uwielbiane przez dzieci i rodziców „Piłkarzyki”. Na stanowisku promocyjnym, w którym Biblioteka prezentowała swoją ofertę oraz przyjmowała zapisy dorosłych i dzieci na najbliższe zajęcia, można było także dowiedzieć się o projektach zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego (głosowanie rozpoczyna się już 15 czerwca).
Głównym wydarzeniem dla Biblioteki tego dnia było jednak uroczyste ogłoszenie – na scenie amfiteatru – zwycięzców dorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słoneczna zakładka 2021”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Ursusie oraz Szkołę Angielskiego Early Stage. Laureatom zostały wręczone imienne statuetki, dyplomy oraz zestawy nagród rzeczowych. Wchodzącym na scenę laureatom towarzyszył znany i lubiany zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych Miś Tadek, czyli pacynka z Filii „Niedźwiadek”.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do Biblioteki, a aktualna oferta znajduje się na naszej stronie raz na fb.