W piątkowe popołudnie (19.05.2023) Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus dołączyła do Pikniku Czytelniczego pt. „Gimnastyka czytelnika”, organizowanego przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Władysława Grabskiego w Parku Achera.

Na stoisku bibliotecznym przygotowaliśmy poglądową wystawkę gier planszowych, gdzie uczestnicy pikniku mogli dowiedzieć się o możliwości wypożyczania gier w Bibliotece oraz przejrzeć wybrane pozycje. Nie zabrakło również amatorów wypróbowania rozgrywki na miejscu.

Osoby z Ukrainy mogły nieodpłatnie pobrać przygotowane specjalnie dla nich książki z bajkami w języku ukraińskim i dowiedzieć się o ofercie Biblioteki dla osób obcojęzycznych.

Jako dodatkową atrakcję dla dzieci, przygotowaliśmy stolik do zajęć plastycznych, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – dzieci wyklejały pawie z kolorowego papieru oraz kolorowały przygotowane różnotematyczne obrazki. Wykonane prace zabierały ze sobą do domów.

Podczas pikniku zarówno ze sceny, jak i z ulotek wręczanych przechodniom, odwiedzający Park Achera mogli dowiedzieć się o szerokiej ofercie zajęć realizowanych w pięciu placówkach bibliotecznych Ursusa.