Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, jak co roku przyłączyła się do wspólnego kwestowania podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalnie na tę okazję Biblioteka przygotowała atrakcyjny kiermasz książek z szeroką ofertą tematyczną, którego zasadą będzie „książka za wrzut do puszki”.

Kiermasz będzie rozstawiony w Parku Czechowickim w godz. 15:30-18:30 w dniu Finału WOŚP, czyli 30.01.2022 (niedziela).

Wszystkie ofiarowane przez Państwa dary pieniężne zostaną przekazane na rzecz WOŚP, która w tym roku zbiera na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podczas wydarzeń wieczoru Finału WOŚP odbywających się na Scenie w Parku Czechowickim będą prowadzone dodatkowe licytacje, na które nasza Biblioteka przekazała trzy oryginalne czapki o specjalnie dedykowanych imionach: Rudolf Puszysty, Skrzat leśny, Choinka. Czapki zostały wykonane przez rękodzielniczki Ursusa, klubowiczki bibliotecznej grupy zainteresowań „Supełek”.

Dodatkowo Biblioteka wystawia dwie aukcje na Allegro WOŚP. Wylicytować można vouchery „Zostań bibliotekarzem na jeden dzień” lub „Spotkanie z misiem Tadkiem i nagranie odcinka specjalnego”.

Osoba, która na Allegro przekaże najwyższe wsparcie dla WOŚP będzie mogła na jeden dzień naocznie przekonać się jak wygląda bibliotekarskie zaplecze oraz zobaczyć jaką długą drogę przebywa książka, by trafić na półkę w bibliotece. Zwieńczeniem dnia będzie okazja do zajęcia na chwilę miejsca w fotelu Dyrektora Biblioteki.

Natomiast Miś Tadek, to znana i lubiana w Ursusie pacynka, animowana przez bibliotekarkę. Miś Tadek nagrywa filmy do mediów społecznościowych, odwiedza dzieci w przedszkolach, przeprowadza wywiady z różnymi ciekawymi ludźmi kultury oraz włodarzami naszej dzielnicy.

Osoba, która wygra licytację, wraz z najmłodszymi pociechami w rodzinie będzie mogła uczestniczyć
w nagraniu specjalnego odcinka przygód Misia Tadka. W filmiku zostaną poruszone różne tematy,  ważne dla zaproszonych gości, ale najważniejszym z nich będzie – pomaganie innym.

Dołącz do wspólnej zabawy i zbiórki WOŚP w Ursusie. Biblioteka Publiczna zaprasza.

plakat na kiermasz książki na 30 finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy