Nowoczesne urządzenia do czytania książek oraz pomoce dydaktyczne do wspierania rozwoju cyfrowego dzieci i młodzieży, były głównym tematem spotkania Kazimierza Sternika,  Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, z pracownikami i czytelnikami Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy dnia 10.02.2020 r.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały najnowsze inwestycje Biblioteki w czytelnictwo XXI wieku. Burmistrz zapoznał się z cyfrową ofertą ursuskich placówek, zaprezentowane mu zostały czytniki e-booków, które Biblioteka udostępnia swoim czytelnikom wraz z wykupionym abonamentem do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Dla miłośników grafiki przygotowane zostały stanowiska komputerowe z licencjonowanym Photoshopem. Zaś dla najmłodszych czytelników zakupiono zabawki edukacyjne do nauki programowania, m.in. Roboty Photon oraz gry Scottie Go!

Podczas swojej wizyty w Bibliotece Publicznej w Ursusie Burmistrz rozmawiał również z czytelnikami i wymieniał się opiniami na temat oferty książkowej i zajęciowej Biblioteki. Rozmowy toczyły się również wokół potrzeb czytelników i ich odnajdywania się w tak szybkim i cyfrowo zmieniającym się świecie.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej oferty Biblioteki.