Grupa Supełek działająca przy Bibliotece Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zaprasza wszystkich miłośników robótek ręcznych na Dzień Dziergania w Internecie, który odbędzie się 26 września 2020 r. na platformie ZOOM.

W programie przewidziano Warsztaty tkania makatki (godz. 10.00-12.00) oraz Warsztaty makramy (godz. 12.00-15.00).

Makatka – niewielka tkanina dekoracyjna, służąca do zawieszania na ścianach, bądź rozkładania na meblach. Makatki mogą być: dziergane, wyszywane, wykonywane techniką patchworku, a także malowane. Są często do wzorzyste i wielokolorowe, ale także ubogie, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle.

Makrama – Znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele.

(definicja za: Wikipedia)

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do 20.00 w Filii "Niedźwiadek" przy ul. Koeniga 14. Każdy z uczestników otrzyma zestaw materiałów warsztatowych. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

W godz. 15.00-18.00 zapraszamy na "luźne rozmowy z drutami i szydełkami" - zgłoszenia należy przysyłać do koordynatorki projektu, Karoliny Wielińskiej, na adres: k.wielinska@bpursus.waw.pl.

Serdecznie zapraszamy.