Noc Bibliotek “Atrakcje w 3 aktach”

Serdecznie zapraszamy małych i dużych czytelników do Oddziału ,,Czechowice” na Noc Bibliotek pod hasłem „Atrakcje w 3 aktach”.
Będzie to już VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 10 października 2020 rw godz. 18.00-22.00.

Przygotowaliśmy mnóstwo nagród i atrakcji, aby ten jesienny wieczór spędzić w radosnej atmosferze. Specjalnie dla małych uczestników odbędzie się wesoły spektakl Teatru Katarynka ,,Muzyczne Zoo”.

Przedstawienie jest musicalową opowieścią dla najmłodszych o nawiązaniu przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to spowoduje, że dzieci ani przez moment nie będą się nudzić. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena.

Występ jest interaktywny, edukacyjny i autorski. Zapraszamy do zabawy dzieci do 10 r.ż. wraz z rodzicami.

Na wydarzenia obowiązują zapisy: promocja@bpursus.waw.pl lub tel. 22 882 43 00.

Zapisy są godzinowe i obejmują:

  1. Godzina 18:00 – animacje dla dzieci z nagrodami
  2. Godzina 18:30 – przedstawienie teatralne + animacje z nagrodami
  3. Godzina 20:00 – przedstawienie teatralne + animacje z nagrodami

Podczas wydarzenia będzie miało miejsce nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy działających przy Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus. Nagrody wręczy Burmistrz – Kazimierz Sternik.

W Noc Bibliotek będzie można również obejrzeć film towarzyszący tegorocznej akcji – “Jakub, Mimmi i gadające psy” (Jekabs, Mimmi un runajosie suni”) w reż. Edmundsa Jansona, Łotwa, Polska, 2019, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce).

To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Dla osób, które nie będą mogły przyjść na Noc Bibliotek, podajemy link z hasłem do wyświetlania filmu online podczas projekcji domowych. Uwaga: hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.

Link: https://vimeo.com/464110022

Hasło: NH_NB2020_jmigp_123987

Serdecznie zapraszamy.

 
Przejdź do góry