Spotkanie autorskie dla dzieci z Karoliną Lijklemą

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie dla dzieci z Karoliną Lijklemą.

Karolina Lijklema tworzy swoje książki dla dzieci jako projekty autorskie. Jest pisarką, a zarazem ilustratorką. Dzięki temu powołała do życia własny, konsekwentny świat.

Karolina Lijklema współpracuje z instytucjami, firmami i organizacjami dla których tworzy książki, które objaśniają dzieciom wybrane zagadnienia świata dorosłych w przyjaznej i ciekawej formie. Tak właśnie powstała m. in. książeczka dla dzieci pt. „Opowiesz nam o Sejmie?” wydana przez Wydawnictwo Sejmowe.

„Chciałabym, żeby moje książki miały wartość, jaką ma spacer dziecka z kimś bliskim, kto opowiada mu o otaczającym świecie, nadaje nazwy nieznanym dotąd roślinom i zwierzętom, opowiada o historii mijanych miejsc. Takie informacje zostają w naszej pamięci na zawsze, im więcej było takich opowieści tym łatwiej nam rozszerzać swoją wiedzę w szkole i w życiu. Książki publikowane zamiast np. materiałów promocyjnych są trwałym wkładem w edukację i kulturę. Im mniej naturalnej potrzeby sięgania przez dzieci po książki, tym cenniejsza jest każda inicjatywa promująca czytelnictwo” − opowiada Karolina Lijklema.

Przejdź do góry