mężczyzna podpiera się ręką o brodę, z boku okładki jego książek. Poniżej logotypy.

Spotkanie autorskie z Marcinem Michałem Wysockim

Nasza Biblioteka kolejny raz będzie gościła ciekawego pisarza, pana Marcina Michała Wysockiego. Znany nam już z konkursów literackich na recenzje książek, w których wygrywali nasi Czytelnicy, tym razem spotka się z nami, aby porozmawiać o całej swojej twórczości.  Zapraszamy na wieczór autorski do Filii “Niedźwiadek”.

Marcin Michał Wysocki –  urodzony w 1965 roku w Warszawie, absolwent kilku fakultetów na uczelniach krajowych i zagranicznych, doktor nauk humanistycznych UŁ. Był m.in. asystentem oraz tłumaczem Jeffa Goffa i Jacka Wrighta w musicalu „Narzeczona rozbójnika (Teatr Popularny). W Teatrze Ateneum asystował takim osobowościom teatru polskiego jak: Laco Adamik, Krzysztof Zaleski, Wojciech Młynarski czy Janusz Warmiński. Współpracował z TVP w programach „LUZ”, „Sportowa apteka”, „Kawa czy herbata?”. Był autorem muzyki do programu „Mur”, „Sportowa apteka” oraz nagrał autorską płytę „Head. Poza życiorysem artystycznym ma bogate doświadczenie w obszarze edukacyjnym i biznesowym.

Spod jego pióra wyszły prace naukowe: „Wyznaczniki tożsamości etnicznej […]”; nagrodzoną monografię żołnierza AK, pt. „Michał Wysocki. Wspomnienia z lat 1921-1955”, impresję historyczną: „Remedium na śmierć – historie prawdziwe”, oraz relacje kombatantów z okresu Powstania Warszawskiego, pt. „A jednak przeżyliśmy. Niezwykłe wspomnienia”. Jest również autorem powieści obyczajowych „Baku, Moskwa, Warszawa”, „Portal randkowy”, „Namaluj mi”.

Spotkanie autorskie organizowane jest przez Dyskusyjny Klub Książki Filii “Niedźwiadek” i finansowane przez Instytut Książki.

Przejdź do góry