portret kobiety i okładka książki

Spotkanie autorskie z Marią Mamczur

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Mamczur, autorką kontrowersyjnej książki pt. “Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza” oraz najnowszej: “Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach”. Podczas spotkania porozmawiamy właśnie o tej ostatniej.

“Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach”

Nie znajdziesz w tej książce porad dietetycznych ani praktycznych wskazówek jak być piękną i młodą. Nie dostarczy ci ona prostych wzruszeń nad bolesnym losem osób, których ciała nie przystają do kanonu. Nie ma tu też historii cudownych metamorfoz przeprowadzanych pod okiem armii specjalistów i zapewniających rozrywkę milionom widzów popularnych reality-shows.

Zamiast tego dowiesz się, jak to jest być grubą w świecie, który grubości nienawidzi, skąd się biorą uprzedzenia, na czym polega fat fobia i jakie są jej skutki. Nagradzana reporterka Maria Mamczur oddaje głos osobom, które dyskryminacji doświadczają na własnym ciele. Wspólnie z bohaterkami książki zastanawia się, jak w takim świecie wywalczyć miejsce dla siebie.

Maria Mamczur – dziennikarka, socjolożka, malarka. Autorka reportaży społecznych i psychologicznych, krótkich form prozatorskich oraz wydanej w 2020 r. poczytnej książki “Żony gejów”. Obszarem jej zainteresowania są jednostkowe losy i uwikłania społeczne związane z wykluczeniem i dyskryminacją, marginalizacją wynikającą z biedy i nierówności społecznej, a także nowe zjawiska społeczne i kulturowe.

Kiedy: 06.06.2022 r. godz. 18:30

Gdzie: Filia “Skorosze”, ul. Dzieci Warszawy 27 a

Przejdź do góry