Kolorowe tło, na nim napis spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Elżbietą Wichrowską-Janikowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z podróżniczką, malarką i autorką książek, panią Elżbietą Wichrowską-Janikowską, które odbędzie się 24.09 o godz. 18:00 w Czytelni nr XIX, w Oddziale “Czechowice” przy ul. Plutonu AK “Torpedy” 47.

Elżbieta Wichrowska-Janikowska urodziła się w Warszawie. Z zawodu prawnik – obecnie na emeryturze – z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka, fotografka – amatorka, akwarelistka i pastelistka. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Opublikowała wiele książek, artykułów i komentarzy z zakresu swojej specjalności zawodowej. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę – od koła podbiegunowego
po Wyspy Kanaryjskie oraz wiele krajów w innych częściach świata.
Była w Indiach, Chinach, Nepalu, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indonezji, Peru, Ekwadorze i na Galapagos, Chile, Boliwii, Argentynie, Meksyku, Gwatemali, Algierii. Jej pasją jest podglądanie codziennego życia mieszkańców zwiedzanych krajów, odwiedzanie nieznanych lub mało znanych miejsc, podziwianie cudów przyrody i dzieł człowieka. Tematy te znajdują odzwierciedlenie w jej akwarelach i pastelach. Namiętnie jeździ na nartach biegowych i uprawia piesze wędrówki. Kocha góry. Organizuje slajdowiska, w trakcie których opowiada o swoich podróżach i promuje napisane przez siebie książki.

W 2018 r. ukazała się jej książka Nepal, moje wędrówki, rezultat czterech pobytów w Nepalu połączonych z  trekkingami w Himalajach, a w 2020 r. książka zawierająca opis dwóch podróży do Peru pt. Peru, costa sierray selva. Obie książki nagrane zostały przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix. Na wydanie oczekują książki pt. Tam gdzie Biała Pustynia, Boliwia oraz Podróż do świata Majów.

Zapraszamy na spotkanie.

Plakat zapraszający na spotkanie autorskie z Elżbietą Wichrowską-Janikowską
Przejdź do góry