Wykaz Słów Wymyślonych – Spotkanie z Eligiuszem Buczyńskim

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Wykaz słów wymyślonych”. Tym razem gościć będziemy Eligiusza Buczyńskiego.

Eligiusz Buczyński – to mieszkający w Białymstoku poeta, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Laureat ogólnopolskich konkursów literackich. Autor czterech tomów wierszy: “Oddechy” (2006), “duch osobny” (2014), “Konik morski” (2015), “On” (2018). Publikował między innymi w: “Portrecie”, “Odrze”, “Interze”, “Akancie”, “Cegle”, “Epei”, “Bibliotekarzu Podlaskim”. Wielbiciel Julii Hartwig.

“To spójny i bardzo osobisty tomik, do czytania w całości i w pojedynczych epizodach. Jest w nim wszystko, co przynieść powinna dobra poezja: zaintrygowanie, tajemnicę i dobrze skonstruowane obrazy” – napisał o tomiku Artur Jan Szczęsny.

Kim jest „On”? Jeżeli po lekturze tomiku Eligiusza Buczyńskiego nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie, będzie okazja zapytać o to bezpośrednio autora podczas spotkania w Bibliotece.

Przejdź do góry