Wraz z nadejściem lata do naszej placówki trafił czytnik renomowanej marki Amazon Kindle do wypożyczenia przez naszych Czytelników w Filii “Skorosze”.

Jego pojawienie się jest rezultatem współpracy Biblioteki, firmy Legimi oraz Fundacji Powszechnego Czytania realizujących akcję #książkachroni” mającej na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaangażowało się w niego wiele osób i firm w Polsce i na świecie. Nie zawiedli też wydawcy z Ukrainy, którzy pospieszyli z przekazaniem książek dla uchodźców w Polsce.

Zarówno aktywni, jak i potencjalni czytelnicy biblioteki, którzy przyjechali do naszego kraju po agresji rosyjskiej, dzięki darowiźnie Fundacji będą mogli skorzystać ze zbioru prawie 1800 ebooków i audiobooków w języku ukraińskim dostępnych w abonamencie bibliotecznym Legimi w naszej placówce – kryminałów, romansów, literatury obyczajowej, reportaży, biografii oraz książek dla dzieci i młodzieży. Katalog Legimi to także ponad 177.000 pozycji, przede wszystkim w języku polskim, dostępnych w naszej ofercie.

By wypożyczyć czytnik wraz z kodem dającym dostęp na 30 dni do katalogu Legimi, należy zgłosić się do naszej Filii “Skorosze”.

książkachroni