Szanowni Czytelnicy,

Biblioteka przygotowuje się do ponownego otwarcia swoich podwojów. O dokładnym terminie poinformujemy Państwa wkrótce. Prosimy obserwować nasze komunikaty na Facebooku i/lub na stronie internetowej Biblioteki.

Po otwarciu bibliotek będą obowiązywać nowe procedury związane ze zwrotami książek oraz z wypożyczaniem kolejnych pozycji podyktowane ochroną czytelników oraz pracowników w okresie trwania pandemii. Oto najistotniejsze zmiany:

  1. System oddzielnych stanowisk do zwrotów i oddzielny do wypożyczeń zbiorów – należy kierować się przygotowanymi do tego celu drogowskazami.
  2. Zamknięty dostęp do półek. Zbiory będą podawane przez Bibliotekarza wyłącznie za okazaniem Karty Czytelnika. Zachęcamy do wcześniejszej internetowej lub telefonicznej rezerwacji zbiorów (usługa będzie aktywna w dniach i godzinach otwarcia Biblioteki).
  3. Zwracane zbiory będą poddawane kwarantannie.
  4. Ograniczona liczba osób w placówce. W Bibliotece może przebywać jednorazowo ograniczona liczba osób (dokładne informacje będą wywieszone przy każdej z placówek). Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami.
  5. Biblioteka w soboty będzie nieczynna.

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie opłaty naliczone przez system w okresie od 1 III do 30 VI zostaną anulowane.

Zachęcamy do śledzenia informacji o terminie otwarcia Biblioteki i innych ważnych komunikatów z tym związanych na Facebooku i/lub na portalu www.bpursus.waw.pl.