W dniu 19.10.2023 w Filii “Niedźwiadek” odbyło się niezwykle poruszające spotkanie z Jolantą i Małgorzatą Berezowskimi, autorkami bardzo mądrej bajki dla dzieci pt. “Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów”.

Na spotkaniu obecni byli uczniowie czwartej klasy, z którymi autorki w ciekawy i interaktywny sposób rozmawiały o talentach. Z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi dzieci dotyczących ich rozumienia znaczenia słowa “talent”. Uzmysławiały im również, że każdy człowiek posiada jakiś talent, na potwierdzenie czego wywołała się ciekawa dyskusja wśród dzieci. Otóż, w trakcie rozmowy jeden z chłopców stwierdził, że nie ma żadnego talentu, na co koleżanki i koledzy bardzo żywo zareagowali zaprzeczając jego słowom i zaczęli wypowiadać się na jego temat – za co go lubią, za co podziwiają, co im się u w nim podoba i jakie posiada talenty. To, co zdarzyło się w tamtym momencie spotkania, można by przyrównać do kuźni talentów. Było to wzmacniające doświadczenie nie tylko dla chłopca, ale i dla wszystkich dzieci zaangażowanych w ten, jakże ważny w budowaniu własnej tożsamości i pewności siebie temat.

Autorki następnie opowiedziały dzieciom w obrazowy sposób jak powstaje książka i jakie prace muszą zostać wykonane zanim książka trafi do czytelnika.

Serdecznie dziękujemy pani Jolancie oraz pani Małgorzacie za to niezmiernie inspirujące spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się zobaczymy.