Podczas akcji „Wakacje w Bibliotece” z ogólnorozwojowych warsztatów przygotowanych przez bibliotekarzy pięciu ursuskich placówek skorzystało 1312 dzieci i młodzieży.

Akcję „Wakacje w Bibliotece” rozpoczęto 26 czerwca 2023 roku. Młodzi czytelnicy mogli skorzystać z zajęć w każdy roboczy dzień. Był czas na czytanie książek, gry planszowe, kodowanie, decoupage, tworzenie ciekawych dzieł z papieru i plasteliny, teatrzyk Kamishibai, różnorodne gry i zabawy, a nawet naukę iluzji. Oferta dotyczyła dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Patrząc na szczegółowe statystyki poszczególnych miesięcy możemy odnotować, iż w lipcu w zajęciach wzięło 552 uczestników indywidualnych i 74 dzieci w grupach zorganizowanych. W sierpniu odpowiednio 666 i 20.

Akcja zakończyła się 31 sierpnia 2023 roku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wakacyjnych spotkaniach w naszej Bibliotece. Życzymy Wam sukcesów w nowym roku szkolnym i cały czas czekamy na Was w naszych placówkach.

Program zajęć w sezonie powakacyjnym oraz katalog naszych zbiorów bibliotecznych dostępne są na naszych stronach internetowych.