17 czerwca w Parku Czechowickim miał miejsce kolejny w tym miesiącu piknik dla rodzin – „Leć Orle Biały”. Tym razem wydarzenia na scenie odbywały się w duchu historii i wielkiego malarstwa, na tle obrazu Konstytucja 3 maja mistrza pędzla Jana Matejki.

Piknik otworzył Burmistrz Ursusa pan Bogdan Olesiński wraz z panią Marią Reif – prezeską Fundacji ART oraz panią Agnieszką Proszowską –  Dyrektorką Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus.

W programie całodziennych wydarzeń były m.in.: lekcja muzealna przy reprodukcji dzieła Matejki, przywiezionej prosto z Zamku Królewskiego w Warszawie, koncert pieśni patriotycznych, nauka musztry, a na koniec wspólny polonez. Nie zabrakło też konkursów i gier terenowych dla najmłodszych. Stoisko Biblioteki Publicznej przyciągało dzieci ciekawymi pracami plastycznymi – dzieci mogły m.in. samodzielnie wykonać białego orła metodą płaskiego origami pod pomocnym okiem bibliotekarzy. Po terenie parku oraz na scenie między dziećmi przechadzał się znany i lubiany biblioteczny Miś Tadek, czyli duża pacynka ożywiana przez jedną z bibliotekarek.

Mieszkańcy dzielnicy chętnie włączali się w przebieg pikniku, który dał im możliwość przyjemnego i pożytecznego spędzenia czasu na świeżym powietrzu z wartościami patriotycznymi w tle.